Rhino3dm.ir

امکانات جدید در ماتریکس 8 (قسمت سوم)

1394/5/25    تعداد بازدید: 1809    

بسته آموزشی فارسی ماتریکس

در این قسمت به آخرین بخش از تغییرات و امکانات اضافه شده در ماتریکس 8 خواهیم پرداخت:


17. پاک کننده ی آلفا (Alpha Erase)

اگر شما رندر یک فایل را به صورت یک تصویر با فرمت PNG ذخیره کرده اید و پس زمینه در کانال آلفا (Alpha Channel) قرار دارد؛ آن پس زمینه از تصویر حذف خواهد شد. از این امکان جدید به منظور پاک کردن و حذف ماسک آلفا استفاده کنید و پس زمینه ی رندر خود را به تصویر بازگردانید. به علاوه Alpha Erase می تواند برای تخت کردن لایه های یک تصویر به یک زمینه ی کاربردی و یا پس زمینه ی انیمیشن نیز به کار رود.

 

18. انیمیشن سازی (Animation)

با استفاده از عملکرد جدید انیمیشن سازی که به ماتریکس 8 اضافه شده است؛ طراحی خود را به حرکت درآورید. می توانید از یک قطعه ی جواهر هنگامی که ساختار آن را طراحی می کنید تصویر متحرک بسازید و از آن رندر بگیرید.

 

19. رندر دسته ای (Batch Render)

این ابزار توانایی انتخاب بیش از 10000 ترکیب فلزی و سنگ قیمتی را ارائه می دهد. با انتخاب پنجره ی دید مناسب رندر گرفتن را آغاز کنید. از میان بیش از 122 ترکیب از سنگهای گرانبها، 25 آلیاژ فلزی و 16 بافت (Texture) مختلف، هر ترکیبی را انتخاب کنید. بایستی این کار را تا هنگامی که کیفیت و تناسبات متریال ها نظر شما را جلب کند ادامه دهید و در نهایت کافیست دکمه ی رندر را بفشارید.

 

20. خلق بافت (Texture Creation)

این دستور با منوی رندر یکی شده است. در این دستور می توانید از میان بافت های آماده انتخاب کرده و آن را به هر سطحی که مد نظرتان است بدهید.

هنگامی که در حال مشاهده ی تصویر پنجره ی نمایشی هستید که قصد دارید از آن نما رندر بگیرید؛ پیش از رندر گرفتن بافتی که به جواهر مورد نظر نسبت داده اید؛ نمایش داده می شود. هنگامی که به کیفیت مورد نظر رسیدید رندر با سهولت بیشتری به دست خواهد آمد. می توانید از بافت های خش دار، چکش خورده، سند بلاست و یا براق صیقلی انتخاب کنید.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

21. ابزار چیدمان (Layout Tool)

این ابزار جدید به سهولت به منظور تولید یک خروجی چاپ شده برای شما یا مشتریانتان قابل استفاده است. می توانید از میان قالب های آماده (Template) یکی را انتخاب کرده و یا نمونه ی مد نظر خود را متناسب با برند و هویت سازمانی خود طراحی کنید.

 

22. ویرایشگر رندر (Render Editor)

می توانید با استفاده از این ابزار برند خود و یا هر علامت و نشانی را روی فایل رندر شده ثبت نمایید. می توانید طرح خود را در محیط ماتریکس ساخته و آن را در زمینه ی جدید قرار دهید. به این صورت که یکی از پس زمینه های موجود در Library را انتخاب کرده و یا به منظور ایجاد یک سبک رندر شخصی، نمونه ی پس زمینه ی طراحی شده توسط خودتان را به محیط طراحی وارد کنید. این ابزار رندرگیری به شما اجازه می دهد تا ظاهر یک رندر موجود را از طریق تغییر رنگ سنگ و یا رنگ فلز تغییر دهید.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

23. Gem Spring

این دستور برای کنترل و ادیت چیدمان سنگ ها روی پایه مورد نظر اضافه شده است. می توانید همزمان با ادیت فرم جواهر، شاهد تغییرات در ابعاد سنگ ها باشید و در نهایت با رسیدن به طرح دلخواه خود ویژگی های مورد نظر در سنگ ها ثابت خواهد شد.

 

24. Smart Targets

این دستور آخرین انقلاب در مدلسازی سطوح است. این دستور در ورژن های پیشین ماتریکس حذف شده بود اما این بار با تغییرات و اصلاحات جدید این بار به صورت کاربردی در اختیار طراحان قرار گرفته است.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

ترجمه و تدوین: سارا رضائیان


 قسمت اول

قسمت دوم

 

مطالب مرتبط
مطلبی یافت نشد
کامنت ها:

آموزش راینو

کانال تلگرام آموزش راینو

ویدیوهای آموزشی راینو و پلاگین های راینو

آموزش راینو معماری، پک آموزش راینو معماری، ویدیو آموزشی راینو معماری، کلاس آموزش ریانو معماری، دوره آموزش راینو معماری

بسته آموزشی ماتریکس،طراحی جواهرات به کمک ماتریکس،ویدیوهای آموزشی ماتریکس

تبلیغ در سایت راینو 

 

contact   instagram   telegram   facebook
صفحه اصلی   |   محصولات آموزشی   |   دانلود   |   پلاگین ها   |   گرس هاپر   |   طراحی جواهرات   |   راینو   |   گالری   |   دوره و ورک شاپ های آموزشی   |   پرینت سه بعدی   |   تماس باما   |  
ایمیل:

0+0

کپی برداری از مطالب اين وب سايت، با ذکر آدرس سايت و لينک مطالب آزاد است.

 All Rights Reserved © 2012 - 2018 Sirous Hamedifar

محصولات آموزشی سایت راینو
 
برای ارتباط با مدیر و ادمین های سایت راینو کلیک کنید