Rhino3dm.ir

امکانات جدید در ماتریکس 8 (قسمت دوم)

1394/5/18    تعداد بازدید: 2161    


بسته آموزشی فارسی ماتریکس

9. Sweep 4 with 4 Profile

محل پروفایل را مشخص کنید و Sweep 4 به صورت خودکار یک پروفایل را از آغاز تا انتهای چهار ریل وارد می کند. شکل پروفایل، میزان چرخش آن و شیب آن را انتخاب کنید و سپس، بخش سازنده ی نرم افزار پروفایل شما را قطعه قطعه می کند و هر یک از چهار بخش آن پروفایل را به صورت جداگانه Sweep  می کند. به صورتی که پروفایل مورد نظر در وسط به صورت تراز شده قرار داده می شود. حالا وقتی که یکی از منحنی های ریل را ویرایش کنید؛ پروفایل مطابق با آن تغییر شکل پیدا خواهد کرد تا با ریل تناسب پیدا کند.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

 10. Stuller Pricing, Gem Ordering, & Design Summary (قیمت گزاری مطابق قیمت های شرکت Stuller، سفارش دادن سنگ ها و خلاصه فرآیند طراحی)

همگی این امکانات به صورت یکجا در ماتریکس 8 گردآوری شده اند. سنگ ها و حتی ریخته گری می تواند اکنون بر مبنای ارزش روز فلزات و سنگ­ های گرانبها قیمت گزاری شوند. می توانید ماده ی مورد نظر خود را از طریق منوی رندر و یا F6 به یک قطعه جواهر نسبت دهید و سپس مشخصات آن ماده در اطلاعات قطعه ی مد نظرتان در ماتریکس ذخیره می شود. چیزهای مد نظر خود را درست از اینترفیس ماتریکس سفارش دهید؛ از طریق سبد خرید شرکت Stuller.

خلاصه ی طراحی تمامی اطلاعات مربوط به ساخت و مدلینگ شما را شامل می شود. اطلاعاتی نظیر داده های مربوط به مشتری، تصاویر طراحی شما در 4 پنجره ی نمایش، اطلاعات سنگ (وزن به قیراط، اندازه و نقشه ی سنگ ها)، که مانند آلیاژ و تمامی اطلاعات مربوط به قیمت گزاری در این بخش گنجانده شده است. امکان چاپ این گزارش به عنوان بخشی از پرونده ی سفارش کاری تان وجود دارد.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

11. نقشه ی سنگ ها (Gem Map)

می توانید از طریق نقشه ی سنگ فرآیند تولید را ساده کنید. نقشه ی سنگ، طرح بندی، جزئیات و مکان قرارگیری قطعات سنگ طراحی شده را به یک دیاگرام به صورت نمایی از طرح تبدیل می کند و بسیار کاربردی است.

 

 امکانات جدید در ماتریکس 8

 

12. محاسبه گر وزن سنگ (Metal Weight Calculator)

اینترفیس این بخش به روز شده است. در نسخه ی جدید محاسبه گر وزن فلز می تواند وزن قطعات مختلف را با همان اینترفیس گرافیکی مشخص کند.

 

13. اصلاح مش (Mesh Repair)

از طریق دستور اصلاح مش در ماتریکس، مدل خود را به یک مدل Solid درزبندی شده تبدیل کنید. این دستور مشکلات ناشی از حفره ها یا به اصطلاح پره و یا Naked Edge و یا اشیاء مزاحم را برطرف می کند. دستور اصلاح مش طرح شما را با اشیائی که به صورت Solid تعریف شده اند یکی کرده و برای محاسبه ی وزن و یا ساخت آماده می کند.

 

14. CAM Tools

با استفاده از ابزار جدید ساخت کامپیوتری به طرز موثر و کارآمدی مراحل از فاز طراحی به ساخت طی می شود. این ابزار قدرتمند شامل تجزیه و تحلیل ساپورت، ایجاد راهگاه ها و تولید ساپورت است.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

15. Shade Modes

در این نسخه به حالت های مختلف نمایش برای قطعه ی جواهر در پنجره های نمایش اضافه شده است و تعداد آن ها به 17 عدد رسیده است.

 

16. متریال های سنگ جواهر (Gem Material)

در نسخه ی 8 ماتریکس، 65 متریال سنگ جواهر به متریال های موجود اضافه شده است و اکنون امکان پدید آوردن رندرهای با کیفیت تر و واقعی تر به وجود آمده است. این متریال ها با بخش قیمت گزاری ماتریکس نیز پیوسته هستند.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

ترجمه و تدوین: سارا رضائیان


قسمت اول

قسمت سوم

مطالب مرتبط
مطلبی یافت نشد
کامنت ها:

آموزش راینو

کانال تلگرام آموزش راینو

ویدیوهای آموزشی راینو و پلاگین های راینو

آموزش راینو معماری، پک آموزش راینو معماری، ویدیو آموزشی راینو معماری، کلاس آموزش ریانو معماری، دوره آموزش راینو معماری

بسته آموزشی ماتریکس،طراحی جواهرات به کمک ماتریکس،ویدیوهای آموزشی ماتریکس

تبلیغ در سایت راینو 

 

contact   instagram   telegram   facebook
صفحه اصلی   |   محصولات آموزشی   |   دانلود   |   پلاگین ها   |   گرس هاپر   |   طراحی جواهرات   |   راینو   |   گالری   |   دوره و ورک شاپ های آموزشی   |   پرینت سه بعدی   |   تماس باما   |  
ایمیل:

8+7

کپی برداری از مطالب اين وب سايت، با ذکر آدرس سايت و لينک مطالب آزاد است.

 All Rights Reserved © 2012 - 2018 Sirous Hamedifar

محصولات آموزشی سایت راینو
 
برای ارتباط با مدیر و ادمین های سایت راینو کلیک کنید