Rhino3dm.ir

کی شات Keyshot یک موتور رندرگیری سریع برای راینو

1394/5/17    تعداد بازدید: 4135    

 ورژن 5 نرم افزار کی شات KeyShot تنها در چند مرحله تصاویری واقعی و خیره کننده ارائه می کند. کافی است که آبجکت خود را وارد محیط کنید و مشخصات محیط را تعریف کنید؛ سپس به آبجکت مورد نظر متریال اضافه کنید؛ در نهایت زاویه ی دید مناسب را تنظیم نمایید و باقی مراحل رندرگیری توسط کی شات انجام می گیرد.

 

Keyshot یک موتور رندر برای راینو

 

کی شات یک برنامه مستقل است و طیف گسترده ای از فرمت های مختلف فایل های 3D برای آن تعریف شده است. این موضوع کی شات را به عنوان نرم افزاری ایده آل برای رندرگیری در استودیویی منطبق با بیش از یک نوع نرم افزار مدل سازی معرفی می کند. هر طراح پس از ساخت مدل سه بعدی خود در محیط راینو می تواند به آسانی از آن در محیط کی شات رندر بگیرد. کافی است کی شات را باز کرده و متریال ها را درگ نموده و روی بخش های مورد نظر خود رها کنید. سپس مدل خود را ارزیابی کنید و در صورت نیاز می توانید هر چیزی را تغییر دهید. در این مرحله در پنجره ی کی شات هر لحظه با تغییراتی که در متریال و زوایه دید در صحنه انجام می گیرد، به روز رسانی انجام می شود.

می توانید در راینو هر تغییری را اعمال کنید و با استفاده از پلاگین کی شات آن را به روز رسانی نمایید. می توانید قطعات جدیدی را به محیط  کی شات اضافه کنید و در عین حال متریال های مورد نظر را به قسمت های جدید نسبت دهید. قطعاتی که تغییری در متریال و نظایر آن نداشته اند بدون تغییر باقی می مانند.

حالا نوبت به آن می رسد که محیط و میزان روشنایی را تنظیم کنید و در نهایت یک اسکرین شات و یا رندر بگیرید و در برخی از ورژن های موجود این امکان فراهم شده است که انیمیشن تولید کنید.

 

کی شات KeyShot™ 5 دسته ای از ویژگی های جدید را که بر روی چهار حیطه ی کلیدی تمرکز کرده اند، ارائه می کند:

1. سرعت در رندرگیری

ابزارها و قابلیت های جدیدی در این بخش به منظور توسعه و بهبود جریان کار، در کنار بهبود عملکرد وجود دارد که فرآیند رندرگیری را آسان و سریع تر می کند.

حالت Instancing: این حالت در هنگام کپی کردن قطعات، شرایطی را تعریف می کند که نسبت والد و فرزندی بین قطعه ی اصلی و قطعه ی کپی شده وجود دارد. به این صورت هنگام وارد کردن و کپی کردن قطعات، حجم فایل افزایش پیدا نخواهد کرد.

حفظ بافت (Rain Textures): می توانید متریال ها را از مجموعه متریال های نرم افزار KeyShot به هر قطعه ای در داخل نمای آن تغییر دهید در حالی که تمام بافت های تعریف شده حفظ می شود.

امکان Procedurals: این امکان بیشتر برای کامل کردن و بهبود ظاهر قطعات شما به KeyShot اضافه شده است. این بخش شامل گرادیانت های رنگی، بافت های سلولی و قلم مویی است.

ویرایشگر تصویر(Image Editor): می توانید به آسانی ظاهر و قیافه تصویر رندر گرفته شده را تنظیم کنید. گزینه های جدیدی که در بخش ویرایش تصویر ارائه شده است به شما این امکان را می دهد که شیوه ی نمایش، رنگ و... را ویرایش کنید و هنگامی که تصویر شما رندر گرفته می شود جلوه هایی را اضافه کنید.

عملکرد (Performance): دستیابی به نتایج رندر به صورتی بسیار سریع تر با استفاده از متریال های دقیق و نوردهی بهینه شده به منظور به دست آوردن رندرهایی از مدل های بزرگ. این عملکرد سرعت رندرگیری را تا بیش از 125% افزایش داده است.

2. رابط کاربری ساده

3. انیمیشن قدرتمند

4. خصوصیات پیشرفته

موارد 2 تا 4 نیز از دیگر خصوصیات کی شات KeyShot™ 5 هستند که در مطالب آتی به شرح مختصری در مورد هر یک از این قابلیت ها پرداخته خواهد شد.

 

Keyshot یک موتور رندر برای راینو

 

Keyshot یک موتور رندر برای راینو

 

Keyshot یک موتور رندر برای راینو

 

Keyshot یک موتور رندر برای راینو

 

Keyshot یک موتور رندر برای راینو 

 

منبع:

http://www.keyshot.com

http://www.simplyrhino.co.uk/products/keyshotfeatures.html

ترجمه و گردآوری:  سارا رضائیان

بازنگری: سیروس حامدی فر


مطالب مرتبط
کامنت ها:

آموزش راینو

کانال تلگرام آموزش راینو

ویدیوهای آموزشی راینو و پلاگین های راینو

آموزش راینو معماری، پک آموزش راینو معماری، ویدیو آموزشی راینو معماری، کلاس آموزش ریانو معماری، دوره آموزش راینو معماری

بسته آموزشی ماتریکس،طراحی جواهرات به کمک ماتریکس،ویدیوهای آموزشی ماتریکس

تبلیغ در سایت راینو 

 

contact   instagram   telegram   facebook
صفحه اصلی   |   محصولات آموزشی   |   دانلود   |   پلاگین ها   |   گرس هاپر   |   طراحی جواهرات   |   راینو   |   گالری   |   دوره و ورک شاپ های آموزشی   |   پرینت سه بعدی   |   تماس باما   |  
ایمیل:

7+2

کپی برداری از مطالب اين وب سايت، با ذکر آدرس سايت و لينک مطالب آزاد است.

 All Rights Reserved © 2012 - 2018 Sirous Hamedifar

محصولات آموزشی سایت راینو
 
برای ارتباط با مدیر و ادمین های سایت راینو کلیک کنید