Rhino3dm.ir

امکانات جدید در ماتریکس 8 (قسمت نخست)

1394/5/7    تعداد بازدید: 3414    

بسته آموزشی فارسی ماتریکس

در آخرین نسخه ی پلاگین قدرتمند راینو برای جواهرسازی با نام ماتریکس 8، امکانات بسیاری اضافه شده است که کمک شایانی به طراحان در این حوزه ی طراحی می کند. البته برخی از این امکانات به دلیل اینکه ما از نسخه ی اصلی استفاده نمی کنیم غیر فعال هستند. بخش اول این مطلب در زیر ارائه شده است.

1. آکادمی آنلاین (Gemvision Online Academy)

در نسخه ی 8 ماتریکس می توانید به سهولت از فروشگاه آنلاین Gemvision یک مجموعه ی کامل از ویدئوها و تاتوریالهای آموزشی را در دسترس داشته باشید. این مجموعه شامل حدود 40 ساعات آموزش در بیش از 200 فیلم ویدئویی است.

کاربران تازه کار از سطح 1 آغاز می کنند و تا سطح 4 حرفه ای ادامه می دهند. محتوا به صورت پویا تهیه شده است بنابراین کاربران مبتدی و حرفه ای می توانند به طور یکسان از آکادمی آنلاین Gemvision بهره ببرند.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

2. منوی F6

در نسخه ی 8 منوی F6 از گذشته بصری تر شده است. در این منو، حین طراحی، نرم افزار حرکت بعدی شما را پیش بینی می کند. این کار از طریق پیشنهاد دستورهایی که به طور معمول در مراحل بعدی بیشتر از آنها استفاده کرده اید؛ صورت می گیرد.

شما می توانید منوها را به منظور انطباق با جریان کار خود سفارشی کرده و یا منو را به اینترفیس نرم افزار پین کنید. می توانید از طریق پین کردن منوها به اینترفیس، همیشه آن منو را در هنگام کار طراحی به صورت باز در اختیار داشته باشید. به علاوه می توان از طریق F6 یک ماده ی خاص را به قطعه ی مد نظر داد.

امکانات جدید در ماتریکس 8


3. مدیریت پروژه ها (Project Manager)

درنسخه ی 8 ماتریکس به صورت کاربردی تر از همیشه، مدیر پروژه می تواند اطلاعات مربوط به مشتری خود را ذخیره کند. بنابراین هر طرح با اطلاعات دقیق و جزئیات کامل برچسب زده می شود و این اطلاعات به منظور جستجوی هر یک از طرح ها در آینده استفاده خواهد شد.

این امکان اجازه می دهد تا مکانی که پروژه ها را ذخیره می کنید انتخاب کنید (برای روی درایو، شبکه و یا Cloud) و یا آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8


4. کنترل هوشمند چیدمان سنگ (Halo Builder)

این سازنده ی تعاملی محاسبات پیچیده ای را انجام می دهد که بستگی به تغییرات قطعه ای که در حال طراحی آن هستید دارد. از جمله ی این تغییرات، تغییر ابعاد و تعداد سنگ های روی قطعه، متناسب با تغییر طرح می باشد. این ابزار تعاملی با هندل های کنترلی کامل شده و تمامی محاسبات ریاضی را برای ایجاد چیدمان متناسب سنگ ها انجام می دهد و در این حین شما می توانید بر روی طراحی ظاهری این قطعه ی مرصع تمرکز کنید.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

5. Stuller Findings (افزارها و امکانات شرکت Stuller)

شرکت Stuller از سال 1970 تأسیس شده است و در حال حاضر برای 40000 از مخاطبان حرفه ای دنیای طلا و جواهرات، بیش از 200000 آیتم را به صورت تحویل یک روزه فراهم می آورد. این شرکت در سه قاره ی جهان هفت دفتر دارد و گستره ی وسیعی از محصولات و خدمات را برای افراد حرفه ای در حیطه ی جواهرات فراهم می آورد. محصولات این شرکت در دسته بندی های زیر در دسترس است: جواهرات عروس، پایه ی جواهرات، الماس، سنگ های گرانبها، افزارها و لوازم حرفه ای، فلزات و محصولات دیجیتال.

این امکان برای کاربرانی که از نسخه ی اوریجینال نرم افزار استفاده می کنند فراهم است. امکان مرور یافته های در دسترس و بازخوانی آنها در پنجره ی دید، در این فرمان وجود دارد. هر جزء با اطلاعات مربوط به قیمت گزاری، با توجه به آلیاژ مورد نظر شما و بر مبنای قیمت روز فلز هر قطعه جواهر کامل می شود. امکان قرار دادن این آیتم ها در سبد خرید Stuller شما، درست در فضای کاربری ماتریکس برایتان وجود دارد.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

6. Bermark Library

با این امکان جدید شما می توانید مجموعه ای از طراحی های به روز و مطابق با مد بازار را مشاهده کنید. می توان طراحی هایی در زمینه ی نامزدی، حلقه ی ازدواج و طرح های خاص را دید. با بارگزاری طرح های کامل بر روی صفحه ی نمایش و استفاده از تمام یا بخشی از مدل های حاضری، می توان علاوه بر شخصی کردن مدل، در وقت و هزینه نیز صرفه جویی کرد.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

7. Smart Flow

این دستور تنها نسبت به قبل دقیق تر و هوشمندتر شده است. با استفاده از این دستور می توان سطح اصلی را به یک یا چندین سطح به عنوان مقصد متصل کرد؛ باقی کارها توسط Smart Flow  انجام خواهد گرفت. با طراحی بر روی سطح اصلی، ماتریکس همه ی اجزاء تغییر یافته را روی سطح مقصد به روز رسانی می کند. این امکان به شما اجازه می دهد تا به صورت پویا طراحی کنید؛ در حالیکه نرم افزار تمام محاسبات پیچیده را در فضای سه بعدی انجام می دهد.

 

 امکانات جدید در ماتریکس 8

 

8. Image Trace

با کمک این دستور می توان به سادگی هر تصویری با مرزهای نسبتا تفکیک شده را به منحنی های مناسب ماتریکس تبدیل کرد. با استفاده از این دستور یک تصویر را به محیط ماتریکس وارد کرده و اجازه دهید ماتریکس کار دشوار تفکیک خط های مرزی را در تصویر انجام داده و آن ها را به منحنی های قابل استفاده در ماتریکس بدل کند.

 

امکانات جدید در ماتریکس 8

 

ترجمه و تدوین: سارا رضائیان


قسمت دوم

مطالب مرتبط
کامنت ها:

آموزش راینو

کانال تلگرام آموزش راینو

ویدیوهای آموزشی راینو و پلاگین های راینو

آموزش راینو معماری، پک آموزش راینو معماری، ویدیو آموزشی راینو معماری، کلاس آموزش ریانو معماری، دوره آموزش راینو معماری

بسته آموزشی ماتریکس،طراحی جواهرات به کمک ماتریکس،ویدیوهای آموزشی ماتریکس

تبلیغ در سایت راینو 

 

contact   instagram   telegram   facebook
صفحه اصلی   |   محصولات آموزشی   |   دانلود   |   پلاگین ها   |   گرس هاپر   |   طراحی جواهرات   |   راینو   |   گالری   |   دوره و ورک شاپ های آموزشی   |   پرینت سه بعدی   |   تماس باما   |  
ایمیل:

3+8

کپی برداری از مطالب اين وب سايت، با ذکر آدرس سايت و لينک مطالب آزاد است.

 All Rights Reserved © 2012 - 2018 Sirous Hamedifar

محصولات آموزشی سایت راینو
 
برای ارتباط با مدیر و ادمین های سایت راینو کلیک کنید