Rhino3dm.ir

پلاگین تی اسپیلاین T-Splines برای طراحی فرم های ارگانیک در راینو

1394/5/5    تعداد بازدید: 5714    

تی اسپیلاین T-Splines پلاگینی است که شما را از روش های مدل سازی سطوح به صورت معمول، رها می سازد. شما می توانید با T-Spline پیچیده ترین طرح ها را بسیار سریع، به روشی ساده و انعطاف پذیر خلق کنید. در واقع با این پلاگین شما به جای رسم منحنی ها و ایجاد شبکه های سه بعدی در فضا از روش پلیگان مدلینگ(Polygon) استفاده می کنید. 

پلاگین تی اسپیلاین T-Splines برای نرم افزار راینو طراحی شده که متعلق به شرکت Autodesk است و به شما کمک می کند تا مدل های CAD را با سطوحی یکپارچه و نرم، به صورت ارگانیک و با کیفیت بالا که در سریع ترین حالت ساخته می شوند؛ خلق کنید. معمولا طراحی فرم های ارگانیک در نرم افزارهای مختلف با روش Edit Mesh، که مراحل پیچیده و خروجی ای با حجم بالا دارد؛ صورت می گیرد اما فایل های ایجاد شده توسط این پلاگین به صورت Nurbs  و با حجمی پائین، با توجه به کیفیت بالای آن ها، با سهولت بسیار بیشتر تولید می شوند.

نکته ای که در مورد T-spline باید به خاطر داشته باشید این است که در در محیط راینو قدرت این پلاگین با نربز ترکیب شده است و محدودیت های پلیگان مدلینگ در نرم افزار های دیگر را ندارد. بعد از پایان مدلسازی می توانید آبجکت را به نربز تبدیل کرده و با ابزارهای راینو روی آن کار کنید.

 

پلاگین T-Spline برای راینو


امکانات جدیدترین نسخه ی  (V4 of Autodesk T-Spline for Rhino) T-Spline

آخرین نسخه ی  این پلاگین 4T-Spline به بازار معرفی شده است. این نسخه برجسته، با ادغام با پلاگین Grasshopper برای راینو، بهبود مدلسازی و انطباق بیشتر با راینو 5 بسیار کارآمدتر ظاهر شده است. البته توجه داشته باشید که این نسخه تنها در راینوی 64 بیتی اجرا خواهد شد و برای راینوی 4 و نسخه ی 32 بیتی راینو5 تعریف نشده است.

ادغام با نرم افزار Grasshopper: بسیاری از دستورات T-Spline در حال حاضر برای مدلسازی و تولید طرح ها در Grasshopper در معرض استفاده قرار گرفته اند، تا به شما کمک کنند که اشیا و آبجکت های پیچیده ای خلق کنید که پیش از این نسبت به ساخت آن ها نگرش درستی نداشته اید.

بهبود مدلسازی: دستورات جدید مانند دستور Knife، عملکردهای قابل توجهی را به T-Spline اضافه کرده و همچنین بهبود دستورهای مربوط به ایجاد چین و چروک، دستور Extrude جدید در راستای منحنی، روند استفاده از نسخه ی 4 این پلاگین راینو را در عین قدرتمندی، بسیار آسانتر ساخته است.

ادغام بهتر با راینو5: به علت اینکه این نسخه از T-Spline به طور ویژه برای نسخه ی 64 بیتی راینو5 نوشته شده است؛ از مزیت استفاده از امکانات جدید اضافه شده به راینو 5 برخوردار است. از جمله پشتیبانی بهتر برای history و xrefs و منوهای قابل ویرایش.

از نسخه ی 7 نرم افزار ماتریکس، پلاگین T-Spline نیز به مجموعه دستورات این نرم افزار اضافه شده است. بنابراین شما می توانید فایل هایی را که با کمک T-Spline در راینو ساخته اید؛ در ماتریکس 7 باز کرده و ویرایش کنید. دانشجویان و موسسه های دانشگاهی می توانند از نسخه های رایگان این پلاگین استفاده کنند.

مشکلات شناخته شده

  • دستور Match در TS گاهی اوقات اجازه ی برخورداری از امکان پیش نمایش را نمی دهد (هنگامی که Refinement فعال است)
  • بخش tsSkin نتایج ضعیفی به دست می دهد.
  • بخش Grasshopper extrude نتایج ضعیفی دارد.
  • بخش history در دستور tsPipe گاهی اوقات تغییرات ایجاد شده را از دست می دهد. اعمال کردن دوباره ی دستور tsPipe تقریبا این عملکرد را اصلاح خواهد کرد.

 

پلاگین T-Spline برای راینو

پلاگین T-Spline برای راینو

پلاگین T-Spline برای راینو

پلاگین T-Spline برای راینو

پلاگین T-Spline برای راینو

پلاگین T-Spline برای راینو

پلاگین T-Spline برای رسم فرم های ارگانیک در راینو

پلاگین T-Spline برای مدلسازی فرم های ارگانیک در راینو

 


 

ترجمه و تدوین: سارا رضاییان

بازنگری و ویرایش: سیروس حامدی فر

 

منبع:

http://www.tsplines.com

 

در صورت نیاز به این برنامه جهت کاربردهای آموزشی می توانید نسخه محدود آنرا از سایت سازنده دانلود کنید. 

 

تهیه نسخه کرک شده

 

مطالب مرتبط
کامنت ها:

آموزش راینو

کانال تلگرام آموزش راینو

ویدیوهای آموزشی راینو و پلاگین های راینو

آموزش راینو معماری، پک آموزش راینو معماری، ویدیو آموزشی راینو معماری، کلاس آموزش ریانو معماری، دوره آموزش راینو معماری

بسته آموزشی ماتریکس،طراحی جواهرات به کمک ماتریکس،ویدیوهای آموزشی ماتریکس

تبلیغ در سایت راینو 

 

contact   instagram   telegram   facebook
صفحه اصلی   |   محصولات آموزشی   |   دانلود   |   پلاگین ها   |   گرس هاپر   |   طراحی جواهرات   |   راینو   |   گالری   |   دوره و ورک شاپ های آموزشی   |   پرینت سه بعدی   |   تماس باما   |  
ایمیل:

5+3

کپی برداری از مطالب اين وب سايت، با ذکر آدرس سايت و لينک مطالب آزاد است.

 All Rights Reserved © 2012 - 2018 Sirous Hamedifar

محصولات آموزشی سایت راینو
 
برای ارتباط با مدیر و ادمین های سایت راینو کلیک کنید