Rhino3dm.ir

انتخاب نرم افزار مناسب

1393/5/18    تعداد بازدید: 1432    

کدام نرم افزار بهترین است؟

روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در زمینه های مختلف باعث وابستگی انسان به این وسیله شده است.این دانش با گذشت زمان به صورت تخصصی در اختیار افراد قرار گرفته است و هر کس با توجه به نیاز کاری خود از یک یا چند نرم افزار بهره می گیرد. افزایش تعداد این ابزارها متاسفانه هزینه های زیادی را به کاربران آنها تحمیل کرده است اینکه هرفرد باید از چه نرم افزاری استفاده کند مطلق نیست و حتی سلیقه کاربر نیز در انتخاب این نرم افزارها دخیل است.

در این میان طراحان نیز از این نرم افزارها استفاده می کنند. در واقع استفاده از نرم افزار برای طراحان بسیار ضروری است آنها باید ایده خود را به صورت واقعی ارائه نمایند که البته دراین مورد معمولاً از اسکچ استفاده می کنند. در واقع طراح از اسکچینگ برای توسعه طرح خود بهره می برد و یک طراح مطمئناً باید قادر باشد ایده خود را به روی کاغذ منتقل کند.اما اسکچ برای مشتری یا کسانی که قرار است ایده به آنها ارائه شود قابل فهم نخواهد بود یا بهتر است بگوییم برای همه آنها قابل فهم نخواهد بود. از راه های دیگر ارائه یک ایده، مدلسازی به صورت فیزیکی است که این روش به دلیل زمانبر بودن و هزینه بالا همیشه امکانپذیر نیست و حتی در مواقعی به دلیل محدودیت های مواد و متریال به صورت ناقص انجام می شود. اما مدلسازی کامپیوتری این امکان را به شما می دهد که در هر زمان و مکانی که بخواهید ودر زمان بسیار کوتاه، با هزینه به مراتب کمتر از مدلسازی فیزیکی ایده خود را در ابعاد و اندازه های واقعی ساخته و با متریال و نور مناسب ارائه نمایید.البته شما خواهید گفت که مدلسازی

کامپیوتری جای مدل فیزیکی را نخواهد گرفت کاملاً درست است اما یادتان باشد که شما می توانید آزمون و خطا را در محیط مجازی انجام دهید تا در هنگام مدلسازی فیزیکی زمان و هزینه کمتری صرف نمایید ضمن اینکه با فراگیر شدن تکنولوژی (RP(Rapid Prototype شما در آینده ای نزدیک با قیمت مناسب می توانید یک مدل واقعی داشته باشید.

(در بخش های بعدی به معرفی بیشتر آن خواهیم پرداخت)

نرم افزارهای معروف به (CAD(Computer Aided Design که به طراحان کمک می کنند تا ایده خود را ارائه نمایند. اینکه این افراد از کدام نرم افزار در این دسته استفاده کنند سوالی است که هر فرد با توجه به اطلاعات خود از این نرم افزار ها به آن جواب می دهد اما واقعآ کدام نرم افزار بهترین است؟

یادمان باشد که زمان محدود است و ما نمی توانیم همه نرم افزارهای دنیا را یاد بگیریم و یا حتی آنها را تست کنیم.

عواملی که به صورت کلی در انتخاب یک نرم افزار دخیل هستند عبارتند از:

  1. زمان (زمانی که شما برای یادگیری یک نرم افزار صرف خواهید کرد.)
  2. هزینه یادگیری
  3. هزینه جمع آوری سیستم سخت افزاری
  4. هزینه خرید نرم افزار (در کشور هایی که قانون کپی رایت رعایت نمی شود این نرم افزارها به صورت کرک (crack) شده وبا قیمتی ناچیزی در اختیار افراد قرار می گیرد که البته از تمامی قابلیت های این نرم افزارها نمی توان استفاده کرد ومعمولاً یک سری مشکلات خاص خود را به همراه خواهد داشت.)
  5. سلیقه فرد اگر اطلاعات یک فرد در مورد یک نرم افزار کامل باشد راحت تر آن را انتخاب خواهد کرد وبا اطمینان بیشتری به استفاده ازآن خواهد پرداخت.

 

ادامه دارد...

 


نوشته شده برای ریتون اردیبهشت89

قسمت دوم...


مطالب مرتبط
کامنت ها:

آموزش راینو

کانال تلگرام آموزش راینو

ویدیوهای آموزشی راینو و پلاگین های راینو

آموزش راینو معماری، پک آموزش راینو معماری، ویدیو آموزشی راینو معماری، کلاس آموزش ریانو معماری، دوره آموزش راینو معماری

بسته آموزشی ماتریکس،طراحی جواهرات به کمک ماتریکس،ویدیوهای آموزشی ماتریکس

تبلیغ در سایت راینو 

 

contact   instagram   telegram   facebook
صفحه اصلی   |   محصولات آموزشی   |   دانلود   |   پلاگین ها   |   گرس هاپر   |   طراحی جواهرات   |   راینو   |   گالری   |   دوره و ورک شاپ های آموزشی   |   پرینت سه بعدی   |   تماس باما   |  
ایمیل:

3+7

کپی برداری از مطالب اين وب سايت، با ذکر آدرس سايت و لينک مطالب آزاد است.

 All Rights Reserved © 2012 - 2018 Sirous Hamedifar

محصولات آموزشی سایت راینو
 
برای ارتباط با مدیر و ادمین های سایت راینو کلیک کنید