Rhino3dm.ir

راه اندازی بخش واژه نامه راینو

1394/9/21    تعداد بازدید: 1097    

یادگیری لغات تخصصی راینو برای طراحان 

یکی از مشکلات یادگیری و درک صحیح از نرم افزارهای حرفه ای عدم فهم معنای دقیق واژگان تخصصی به کار رفته در دستورها و متون برای کاربران فارسی زبان است.

گاهی اوقات به علت کمبود منابع کافی روند یادگیری نرم افزار متوقف می‌شود و یا کیفیت آن پایین می آید. انبوهی از فهرست‌های طویل از واژه‌های مورد نیاز در نرم افزارهای تخصصی مانند راینو وجود دارند که به علت گستردگی روزافزون و کاربردی بودن این نرم افزارها بیش از پیش لزوم پرداختن به هر یک احساس می شود. از سویی دیگر منابع متعدد تعریف واژه به صورت معنای عمومی آن وجود دارند که کاربر هنگام استفاده از آن ها دچار کج فهمی و سر در گمی در درک مفهوم دقیق واژه ی تخصصی می شود.

بسیاری از این واژگان و اصطلاحات، زمانی که در متون غیر تخصصی به کار گرفته می شوند، مفاهیم دیگری را القاء می کنند در حالیکه در متونِ تخصصی، بارِ معناییِ متفاوتی را ارائه خواهند کرد. یادگیری ابعاد مختلفِ به کارگیری این افعال (مستقل از متن Context Free، حساس به متن Context Sensitive  و...) می تواند کمک شایانی در برقراری ارتباط بهتر و تعاملاتِ موثرتر افراد با منابع آموزشی و سایر همکاران در حیطه ی کاری مشابه، به همراه داشته باشد. سوال مهم این است که: مناسبترین منبع کدام است و بایستی یادگیری زبان تخصصی در نرم افزار راینو را از کجا آغاز کنیم؟

سایت تخصصی آموزش راینو (Rhino3dm.ir) در این زمینه راهکار جدیدی برای کسانی که قصد فراگیری و یا آموزش این نرم افزار را دارند و می خواهند به ادبیات حرفه ای راینو مسلط باشند ارائه نموده است. آنچه از این پس در این بخش می خوانید تعدادی از واژگان است که مدیران سایت تخصصی Rhino3dm.ir اعتقاد دارند با دانستن آن ها عملا فراتر از یک فرد متوسط در این زمینه ظاهر خواهید شد.

ما در هفته های آینده هر چند روز یکی از این واژگان را با هم مرور می کنیم و جملات، دستورها و تصاویر مرتبط با آن ها را می خوانیم و میبینیم. اگر در مثال ها و جملات این سری آموزشی، کلمات و مفاهیمی دیدید که با آن ها آشنا نیستید، نگران نباشید. در این سلسله آموزش ها سعی شده تا واژگان از تعاریف مفاهیم اولیه به سوی لغات کلیدی و دشوارتر ارائه شوند.

قطعاً در هر یک از مطالبی که در سری یادگیری واژگان تخصصی راینو منتشر می‌شود معنی کلمات و واژه‌ها، بیان خواهد شد. اما اگر جایی لازم شد که از دیکشنری‌های آنلاین استفاده کنید، ما سایت‌های زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

سایت Wiki McNeel به علت تخصصی بودن و جامعیت اطلاعات ارائه شده

سایت Free Dictionary به خاطر لغت‌نامه‌های تخصصی حوزه‌های مختلف


سارا رضاییان

21 آذر 1394

مطالب مرتبط
مطلبی یافت نشد
کامنت ها:

آموزش راینو

کانال تلگرام آموزش راینو

ویدیوهای آموزشی راینو و پلاگین های راینو

آموزش راینو معماری، پک آموزش راینو معماری، ویدیو آموزشی راینو معماری، کلاس آموزش ریانو معماری، دوره آموزش راینو معماری

بسته آموزشی ماتریکس،طراحی جواهرات به کمک ماتریکس،ویدیوهای آموزشی ماتریکس

تبلیغ در سایت راینو 

 

contact   instagram   telegram   facebook
صفحه اصلی   |   محصولات آموزشی   |   دانلود   |   پلاگین ها   |   گرس هاپر   |   طراحی جواهرات   |   راینو   |   گالری   |   دوره و ورک شاپ های آموزشی   |   پرینت سه بعدی   |   تماس باما   |  
ایمیل:

6+5

کپی برداری از مطالب اين وب سايت، با ذکر آدرس سايت و لينک مطالب آزاد است.

 All Rights Reserved © 2012 - 2018 Sirous Hamedifar

محصولات آموزشی سایت راینو
 
برای ارتباط با مدیر و ادمین های سایت راینو کلیک کنید